S Koutem se uvidíme na závodech

Adam Kout opět na startu. Tentokrát za volantem Hyundai Elantra N TCR v rámci šampionátu TCR Eastern Europe a s týmem Hyundai Janík Motorsport.

K závodění se tak Adam vrací po více než třech letech, kdy se věnoval pracovním povinnostem v rodinné firmě Auto Kout Centrum. O volant se bude dělit s Petrem Semerádem, kterému se loni podařilo vybojovat v TCR Eastern Europe titul vicemistra.

Připomeňme si hlavní závodní milníky Adama. Svých největších úspěchů dosáhl zejména na motokárové scéně, když se stal mistrem Evropy kategorie Superkart v letech 2015 a 2016. Závodil i s monoposty. V roce 2007 se stal šampionem švýcarské formule Renault 2.0. V letech 2008-2010 se objevoval i v evropském a severoevropském seriálu formule Renault s týmem Křenek Motorsport.  Na trati se potkal mimo jiné s Valtterim Bottasem, Danielem Ricciardem a Kevinem Magnussenem. V roce 2009 při prvním závodě severoevropského poháru v Mostě dokonce vyhrál a na pódiu s ním stál třetí Magnussen.

Adam se tak raduje ze svého závodnického comebacku. "Vzhledem k tomu, že v naší rodinné firmě mám na starosti značku Hyundai, jsem moc rád, že mám možnost startovat právě s Elantrou N TCR. Moc se těším na spolupráci s týmem Hyundai Janík Motorsport, který má mnoho zkušeností ve třídě TCR, a věřím, že to bude spolupráce úspěšná," vítá Adam Kout svůj návrat k závodění.

Spojení mezí týmem Janík Motorsport a importérem značky Hyundai tak úspěšně pokračuje a letos společně vstupují již do třetí závodní sezóny. „Tým Hyundai Janík Motorsport v uplynulé sezoně šampionátu TCR Eastern Europe prokázal, že má na to útočit na přední příčky. Kvitujeme tak, že má stejné ambice i pro letošní ročník, a jsme přesvědčeni o tom, že nás čeká další úspěšný rok naší spolupráce,“ uvedl Martin Saitz, generální ředitel Hyundai Motor Czech.

Kompletní jezdeckou sestavu stáje Hyundai Janík Motorsport pro letošní sezonu seriálu TCR Eastern Europe tvoří kromě Adama Kouta také Maťo Homola, Carlo Czepiel a Petr Semerád. Tým nasadí tři vozy Hyundai Elantra N TCR. Homola a Czepiel odjedou celou sezonu, loňský vicemistr Semerád spolu s Koutem se budou ve třetím autě střídat.

Adamovi přejeme úspěšný návrat na startovní pole a děkujeme týmu Janík Motorsport za příležitost být jeho součástí.

2023 TCR Eastern Europe – Kalendář

8. a 9. dubna – Motorsport Arena Oschersleben
29. a 30. dubna – Hungaroring
20. a 21. května – Red Bull Ring
9. a 11. června – Slovakia Ring
5. a 6. srpna – Autodrom Most
9. a 10. září – Automotodrom Brno

 

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.