Historie společnosti

Podívejte se s námi, jak jsme se v čase měnili, abychom vám mohli poskytnout ty nejlepší služby.

2023
Další ocenění v soutěži Hyundai CZ

Další ocenění v soutěži Hyundai CZ

Opět jsme si odnesli ocenění v každoroční soutěži dealerů Hyundai. Tentokrát jsme se radovali z vítězství v kategorii „Marketing za rok 2022“. Děkujeme za důvěru. Znamená to pro nás závazek patřit i nadále mezi nejlepší dealery. Velké poděkování směřujeme také k našim marketingovým partnerům, kteří nám pomáhají dosahovat těchto úspěchů.

2023
Úspěšní jsme i na závodním okruhu

Úspěšní jsme i na závodním okruhu

Adam Kout se po více než třech letech vrací k závodění, tentokrát za volantem Hyundai Elantra N TCR v sérii TCR Eastern Europe s týmem Hyundai Janík Motorsport. Série TCR Eastern Europe se v roce 2023 konala na šesti okruzích. Adamovi se nejvíce dařilo v domácím Mostě, kde zvítězil v jednom závodě. Na medaili dosáhl hned třikrát, čtyřikrát byl těsně čtvrtý a výsledkem bylo celkové třetí místo. S týmem Hyundai Janík Motorsport bude pokračovat i v roce 2024. Adam je i nadále plně angažovaný v naší rodinné firmě v rámci dealerství Hyundai, kde zůstává spolehlivým partnerem pro naše zákazníky.

2022
Vítězství v soutěži Hyundai CZ

Vítězství v soutěži Hyundai CZ

Projekt Sportovní den mládeže byl oceněn v soutěži Hyundai CZ DEALER ROKU 2021 v kategorii MARKETINGOVÝ POČIN ROKU 2021. Toto vítězství nám významně potvrzuje schopnost pozitivně přispívat do oblasti společenské odpovědnosti firem z pozice autorizovaného prodeje a servisu vozů. S podporou projektu pokračujeme i nadále.

2021
Pomáháme motivovat děti k pohybu

Pomáháme motivovat děti k pohybu

Jsme hrdými partnery nového projektu Sportovní den mládeže s TAJV, který podporuje sportovní aktivity dětí po celé České republice. Cílem je obnovit důležitost pohybu a sportu u dětí, zejména po dlouhé koronavirové odmlce. Projekt vede profesionální trenér a vysokoškolský pedagog Mgr. Jan Váňa. Naše společnost přispívá spolehlivou mobilitou prostřednictvím zapůjčení vozu Hyundai TUCSON panu Váňovi, což mu umožňuje pohodlně cestovat za sportovními turnaji po celé České republice.

2020
Tváří značky AKC se stává Jana Czeczinkarová

Tváří značky AKC se stává Jana Czeczinkarová

Tváří značky Auto Kout Centrum se stává úspěšná česká bikerka Jana Czeczinkarová. Cílem je pomoct Janě v závodní sezóně roku 2020 a podpořit její neomezené cestování za tréninkem a na závody. Jednatel společnosti Filip Kout tak předává Janě k zapůjčení nový vůz Hyundai Tucson N Line, opatřený originálním designem, včetně nového loga AKC. Jana tak začíná na svých cestách propagovat i naši společnost, a to nejen výrazným brandingem na autě, ale i příspěvky na sociálních sítích, kde má široké zastoupení fanoušků.

2019
Nová firemní identita

Nová firemní identita

Neustálý rozvoj společnosti vede také k nutnosti strategicky plánovat podporu prodeje, marketing a budovat značku AKC v povědomí zákazníků. V září roku 2019 otvíráme pozici marketingového manažera. Představujeme nové logo AKC a připravujeme redesign webových stránek.

2017
Otevření nového autosalonu Hyundai

Otevření nového autosalonu Hyundai

6. prosince 2017 slavnostně otevíráme nový autosalon Hyundai v Brandýse nad Labem a zveme první návštěvníky.

2017
Výstavba nového autosalonu Hyundai

Výstavba nového autosalonu Hyundai

Poklepáváme na základní kámen stavby nového moderního autosalonu Hyundai, který splňuje ty nejvyšší aktuální standardy. Stavbu dokončujeme k 1. 12. 2017 a ještě v tomto roce slavnostně otvíráme za přítomnosti zástupců společnosti HMCZ. Nová třípodlažní budova zahrnuje plně podsklepený suterén s parkovišti a sklady a dvě patra kvalitního servisního zázemí s celkem deseti novými stáními. V samotném autosalonu o rozloze 412 m2 nabízíme ucelenou modelovou řadu vozů Hyundai. Součástí je také prémiová zóna o rozloze dalších 150 m2 určená pro nabídku luxusních modelů Genesis a elektrickou verzi IONIQ. Celý projekt realizujeme v nové identitě značky HYUNDAI a dle zástupců evropské centrály patří mezi tři nejlepší projekty tohoto roku v Evropě.

2016
Otevření nového autosalonu Renault

Otevření nového autosalonu Renault

V úterý 1. listopadu 2016 slavnostně otevíráme nově zrekonstruovaný autosalon Renault v Brandýse nad Labem.

2016
Rekonstrukce autosalonu Renault

Rekonstrukce autosalonu Renault

K 20. výročí zastoupení značky Renault začínáme s rekonstrukcí stávajícího autosalonu tak, aby vyhovovala aktuálním potřebám neustále se rozvíjející společnosti a jejím zákazníkům. Ve stejném roce stavbu dokončujeme a o rok později přidáváme venkovní dětský koutek a zakládáme okolní zeleň.

2014
Nový sklad a dílny pro diagnostiku vozidel

Nový sklad a dílny pro diagnostiku vozidel

Díky příznivému vývoji společnosti a neustále se zvyšujícím požadavkům trhu budujeme nový třípatrový sklad a další dílny včetně tří stání pro diagnostiku vozidel.

2012
Rozšíření o autobazar

Rozšíření o autobazar

1. 7. 2012 rozšiřujeme naše služby o provoz autobazaru. Nyní jsme schopni pokrýt i požadavky našich zákazníků na prodej a výkup ojetých vozů, s kompletním servisem. Ve stejném roce přistavujeme nový objekt včetně tří stání pro užitkové vozy a geometrii.

2010
Slavnostní otevření nového autosalonu Hyundai

Slavnostní otevření nového autosalonu Hyundai

Rozšiřujeme naši společnost o autorizované zastoupení prodeje a servisu vozidel značky Hyundai.

2010
Výstavba autosalonu Hyundai

Výstavba autosalonu Hyundai

Rozšiřujeme se o novou budovu určenou pro autosalon značky Hyundai.

2009
Zvýšení kapacity pro sklad pneu

Zvýšení kapacity pro sklad pneu

Díky nástavbě v podobě druhého patra na servisu vzniká sklad pneu s kapacitou pro 800 spokojených klientů.

2007

Zázemí pro veterány

Velkou zálibou zakladatele společnosti Miroslava Kouta je úchvatná sbírka veteránů, kterou si zákazníci mohou prohlédnout v nově vybudovaném zázemí sídla společnosti.

2005
Nová lakovna a klempírna Renault, zastoupení Dacia

Nová lakovna a klempírna Renault, zastoupení Dacia

Neustále zkvalitňujeme naše služby týkající se profesionálního servisu vozů a modernizujeme. Vzniká tak nová lakovna a klempírna splňující aktuální požadavky na co nejkvalitnější opravy vozů. Rozšiřujeme kapacitu o tzv. Renault Minute servis, abychom mohli zákazníkům poskytnout servis bez objednání. V prosinci roku 2005 získává firma autorizované dealerství značky Dacia.

2004

Vznik společnosti AUTO KOUT CENTRUM, spol. s r.o.

24. 2. 2004 dochází k přejmenování společnosti z AUTO KOBA, spol. s r.o. na AUTO KOUT CENTRUM, spol. s r.o.

2003

Změna v organizaci

Na dalším rozvoji a úspěchu rodinné firmy se začíná podílet Filip Kout, jeden ze synů zakladatele společnosti. Nejprve po ukončení studia nabíral své zkušenosti jako servisní technik. 15. 1. 2003 se stává spolumajitelem se 49 % podílu na společnosti.

2002
Rozvoj kapacity a služeb

Rozvoj kapacity a služeb

Vzhledem k zvyšování obratu společnosti a nutnosti zajistit dostatečné služby servisu rozšiřujeme provozovnu o novou přístavbu. Díky tomu zvyšujeme kapacitu mechanické dílny na dvojnásobek. Budujeme také novou myčku vozidel.

1996
Zastoupení značky Renault

Zastoupení značky Renault

Získáváme autorizované zastoupení pro prodej a servis vozidel značky Renault. Podmínkou smluvního partnerství je zřízení nové provozovny v lokalitě Praha-Východ. V Brandýse nad Labem během půl roku postavíme zcela nový autosalon se specializovaným servisním pracovištěm a 30. 11. 1996 celou stavbu kolaudujeme.

1993

Změna názvu společnosti

30. 4. 1993 mění společnost KOBA, spol. s r.o. svůj název na AUTO KOBA, spol. s r.o.

1992
Nový servis (Přezletice u Prahy)

Nový servis (Přezletice u Prahy)

Po krátkých začátcích v garáži budujeme servis v nově zrekonstruovaném statku v Přezleticích se zaměřením na karosářské práce pro automobily zejména zahraničních značek. Společnost se zabývá dovozem a opravami vozů, hlavně francouzských značek Peugeot a Renault. Tato specializace postupně vede k získání zastoupení prodeje a oprav vozů Renault.

1991

Počátky společnosti

Společnost vzniká 22. 5. 1991 pod názvem KOBA, spol. s r.o. a zabývá se běžnými opravami a údržbou automobilů, se specializací na opravy karosérií.

1989

Založení živnosti

Miroslav Kout začíná se svým servisem aut v roce 1989 doslova v garáži, u svého rodinného domu ve Vinoři.

Založení

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.