S Koutem a Alpine na cestách aneb tipy na letní výlety

Když je miluješ, je to pak láska na celý život. A přesně to je motto našeho zakladatele, pana Miroslava Kouta, jehož vášní jsou mimo jiné i tito krasavci – Renault Alpine A 110 a jeho o 50 let mladší verze.

S oběma vozy ve svém volném čase i jezdí, zúčastňuje se různých veteránských srazů a soutěží. Přinášíme vám malé ohlédnutí za květnovými „alpiňáckými“ zážitky. Budeme rádi, pokud vám budou inspirací na vaše letní cestování.

Rakouské Alpy

25. - 28. 5. proběhlo setkání příznivců sportovních aut, kam Renault Alpine bezesporu patří. Jasným cílem se staly Alpy a prvním bodem programu Muzeum Red Bull Hangar 7 v Salzburgu. Tato multifunkční budova patří společnosti Red Bull a na její návštěvu budete zcela jistě dlouho vzpomínat. Hangar-7 totiž není jen standardním hangárem. Je to výjimečné místo, na kterém se prolínají vášně pana Dietricha Mateschitze, zesnulého majitele společnosti Red Bull, tedy umění, architektura, gastronomie, létání a motorsport. Doporučujeme absolvovat prohlídku exponátů a přesunout se do ca 100 km vzdáleného Kaprunu. Tip na ubytování: 4* Wellness Hotel Falkenstein Kaprun.

Druhý den si můžete naplánovat časný odjezd na Großglockner-Hochalpenstraße (Grossglocknerská vysokohorská silnice). Tato alpská cesta vede jednou z nejkrásnějších částí národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauern). Ze silnice odbočte ke Kaiser Franz Josefs Höhe, odkud je krásná vyhlídka na nejvyšší horu Rakouska Großglockner a ledovec Pasterze. Grossglocknerská vysokohorská silnice je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v Rakousku. Postavena byla v rekordním čase pěti let a slavnostně otevřena už v roce 1935. V současné době ji ročně navštíví asi 900 tisíc návštěvníků.

Odpoledne ještě stihnete Vysokohorské přehrady Mooserboden a Wasserfallboden, kde uvidíte ty nejkrásnější výhledy na Vysoké Taury s mohutnými vodními přehradami v pozadí. Přehrady leží nad městečkem Kaprun, které je vzdálené 20 km od Zell am See, známého Rakouského letoviska i zimního střediska. Na přehrady vás vyveze buď velká plošina (jezdí pod spodní přehradu a poté se pokračuje autobusem) nebo celou cestu kyvadlová doprava autobusy.

Na třetí den doporučujeme výlet do městečka Kitzbühel - jednoho z nejznámějších a nejluxusnějších středisek sjezdového lyžování a zimních sportů v Rakousku. Nachází se ve východním Tyrolsku. Přezdívka Monte Carlo Alp a místo v prestižním seznamu nejlepších středisek Best of the Alps jsou oprávněné. Kitzbühel proslavila sjezdovka Streif na Hahnenkammu, kde se pořádá jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru.

Po cestě zpět můžete navštívit Krimmelské vodopády. Jedná se o vodní kaskádu na říčce Krimmler Ache v Národním parku Vysoké Taury v Rakousku. Její vody se vlévají do Salzachu a po průtoku regionem Pinzgau míří k Salcburku. Svým průtokem a především celkovou výškou 385 m patří k nejkrásnějším vodopádům v Evropě.

Zkuste cestu zpět domů přes Německo a zastavte se na velmi zajímavém místě - MOTOR WORLD München. Stát uprostřed exkluzivních vozů je nezapomenutelný zážitek. Najdete zde značky Alpine, McLaren, Bugatti, …

Lipno

Kromě toho se pan Kout letos zúčastnil i květnového setkání Alpin na Lipně, při příležitosti prvního výročí vstupu značky Alpine na český trh. Pro novináře (nejen) to byla příležitost vychutnat si jízdu s tímto modelem po silnicích na Šumavě, kolem Lipna. Vodní dílo bylo vybudováno na řece Vltavě v letech 1952–1959. S rozlohou 48,7 km² jde o největší přehradní nádrž a vůbec o největší vodní plochu na území České republiky.

Lipno se stalo po vystavení díky nedotčené přírodě a velké nabídce aktivit také významným turistickým cílem. Bylo zde vybudováno množství různých resortů, hotelů a kempů. V Lipně nad Vltavou je postavena například bobová dráha, lanový park, na kopci Kramolín je Stezka korunami stromů Lipno.

Rataje nad Sázavou

Poslední zajímavou akcí byla jízda historických automobilů a motocyklů do vrchu Rataják v Ratajích nad Sázavou. Pan Kout zde získal první místo se svou Alpine A 110 1600. Jízda se jede za plného provozu, při startu skupiny závodníků se trať uzavírá. Vítězem je každý, kdo do tohoto kopce vyjede alespoň 2x za sebou. Městys Rataje nad Sázavou se nachází v okrese Kutná Hora ve Středočeském kraji. Turisticky zajímavou lokalitou je populární vodácký kemp Bořeň s chatkami a občerstvením, který leží hned nad ratajským jezem, a pod železničním mostem je stanové tábořiště Na Břečkárně.

Renault Alpine je prostě vášeň.

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.