Pavel Oliva - recenze vozu Dacia DUSTER

 

Ušetřete při nákupu díky možným výhodám z našeho Letního balíčku (např. plná nádrž zdarma, sleva 30 % na příslušenství, sleva 30 % na první výměnu oleje a další možné výhody).

Dacia Duster je SUV doslova pro každou příležitost. Své o tom ví mnoho zákazníků v ČR, jak dokládá i výsledek prodeje soukromým osobám v červnu 2022. Dacia Duster v něm zaujímá 2. místo (nejprodávanější SUV).
Základní dojmy z jízdy tímto modelem Vám přinášíme zde:

Duster jsem si zamiloval už od jeho první verze - tehdy 4x4 služební Duster na majácích, který prostě makal… Po letech mne můj řidičský osud přivedl opět za volant Dustera, a když mi v @autokout nabídli test poslední dostupné verze, neváhal jsem ani chvíli. Duster ušel dlouhou cestu a já v rámci testu zasedl za model s motorizací TCe 100 LPG, tzn. benzín + plyn.

Uživatelsky řečeno, přepínání mezi plynem s benzínem neznatelné a jízdní vlastnosti pocitově stejné - konstrukčně na vozovce perfektně sedí - což je u Dusteru jedna z mých oblíbených vlastností. Pokud máte z parkování ve městě těžkou hlavu, systém Multiview vám pohlídá všechny strany vozu - takže se “většího” Dustera nemusíte bát. Opět jsem se zaradoval, když jsem zjistil, že Duster není přecpaný elektronikou, ale je to zlatý střed… jen snad automatický start/stop motoru bych škrtl. V opravdu nafukovacím interiéru je také zrcadlení chytrého telefonu pro Apple CarPlay a Android Auto, což na delší cestě rozhodně oceníte.

Recenzi pro vás připravil Pavel Oliva, lektor surfingu a surfskatingu, zdravotnický záchranář, specialista sportovní medicíny a školící trenér světové kalistenické organizace WCO. IG: @oliva_pavel, https://www.instagram.com/oliva_pavel

 

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.