Nová KONA.

Výrazně zvětšená nová generace kompaktního SUV KONA přichází v pěti výbavových stupních včetně sportovních variant N Line, které budou nově dostupné pro všechny typy pohonných jednotek.

Můžete vybírat z benzínových motorizací 1,6 a 1,0 T-GDI a full hybridu 1,6 GDI. Čistě elektrické provedení, již tradičně vyráběné v ČR, je k dispozici od září 2023. Nabízí dojezd až 514 km, odemykání / startování digitálním klíčem, funkci V2L s výkonem 3,6 kW, 466 l pro zavazadla + 27 l vpředu, tepelné čerpadlo, 10,4kW palubní nabíječku a verzi Czech Edition s prémií 160 000 Kč.

 
 
 

Více prostoru pro více možností.

Nová KONA oproti své předchozí generaci významně povyrostla (je v závislosti na provedení minimálně o 150 mm delší, o 25 mm širší, o 20 mm vyšší, rozvor byl prodloužen o 60 mm). Zvýšila se také její praktičnost. Díky zvětšenému zavazadlovému prostoru s objemem 466 litrů a děleným opěradlům ve druhé řadě sedadel v poměru 40:20:40, s nimiž lze ve voze převážet i dlouhé předměty. Četné odkládací prostory pak pojmou plno nezbytností.

 

Pokročilé chytré technologie.

Nová KONA již v základní výbavě disponuje celou řadou moderních technologií. Každý vůz je vybaven integrovanou navigací nové generace s 12,3“ dotykovým displejem a funkcí bezdrátových automatických aktualizací mapových podkladů, softwaru hlavní navigační jednotky i všech řídících jednotek vozu. Jako první vůz v nabídce značky v Evropě navíc KONA umožňuje odemykání, zamykání a startování kompatibilním chytrým mobilním telefonem či hodinkami, pomocí tzv. digitálního klíče.

 

Výkonné i úsporné motorizace.

Základem nabídky motorů zcela nového modelu KONA je benzinový motor 1,0 T-GDI o výkonu 120 koní, jenž lze kombinovat se šestistupňovou manuální či sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou DCT.
Silnější benzinový motor v nabídce - 1,6 T-GDI - disponuje výkonem 198 koní a v jeho případě lze volit pohon předních nebo všech čtyř kol. I zde je možné vybírat mezi šestistupňovou manuální převodovkou, která je dostupná výhradně s pohonem přední nápravy, a sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou DCT.
Hybridní varianta pohonu je tvořena benzinovým motorem 1,6 GDI v kombinaci s 32kW elektromotorem a šestistupňovým dvouspojkovým automatem. Je dostupná s pohonem předních kol, přičemž nabídne systémový výkon 141 koní a točivý moment 265 Nm.

 

Bohatá výbava již ve standardu.

Nabídka začíná vstupním výbavovým stupněm Comfort, který zahrnuje reflektorové Bi-LED přední světlomety, manuální klimatizaci, přední a zadní parkovací senzory a zadní parkovací kameru, tempomat, integrovanou navigaci s 12,3“ displejem a funkcí Android Auto či Apple CarPlay, bezklíčový přístup do vozu a startování a širokou paletu asistenčních systémů pro maximální bezpečnost.

 

Výbava pro příznivce sportovního stylu.

Jako sportovně smýšlející zákazníci si můžete zvolit větší dávku stylu a vybrat si jeden ze dvou výbavových stupňů – N Line nebo N Line Style.
Ty vycházejí z výbavových stupňů Smart, resp. Style, nad jejich rámec však přinášejí změny interiéru a exteriéru s atraktivním sportovním nádechem včetně unikátních kol z lehkých slitin.

 
 

Nový model lze objednat již nyní. Vůz na showroomu, který si budete moci prohlédnout, očekáváme během července. Uvedení čistě elektrické verze z výrobního závodu HMMC v Nošovicích předpokládáme v srpnu 2023.

 
 
 
 

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.