NAŠE AMBASADORKA JANA CZECZINKAROVÁ SE STALA MISTRYNÍ ČR V MARATONU 2020

Letošní Mistrovství České republiky v maratonu horských kol se uskutečnilo 25. 7. 2020 na Dolní Moravě a Jana jako velká favoritka u toho nemohla chybět.

Výzva to byla velká pro všechny. Parametry tratě tento závod pasovaly ještě na náročnější úroveň než je zvykem u zahraničních maratonů, např. v Alpách. Závodníci si užili 114km jízdu s převýšením 4 000 m.

Startovní listina nabízela několik zvučných jmen. Z řad specialistek na maratony to byla zejména Jana Pichlíková z týmu Kross Bike Ranch Team, vicemistryně v maratonu 2019. Jana Czeczinkarová (z týmu Liv Mistral Cycling) je specialistkou zejména na cross country, přesto nakonec dokázala svým výkonem, že i v maratonské disciplíně budí mezi soupeřkami obrovský respekt.

Závod odstartoval v brzkých ranních hodinách a hned od začátku bylo jasné, že to bude ostrá jízda. Jako první z žen se na první výškové metě objevila Jana Czeczinkarová. Rozestupy mezi prvními třemi děvčaty byly zanedbatelné, nicméně již v této fázi byly karty vítězů rozdány.

„Závod samotný probíhal nad očekávání hladce. Po startu jsem se dostala do vedení a svoji pozici jsem držela celý závod. Zvládla jsem průběžně doplňovat jídlo i pití, a díky tomu jsem vydržela jet celý závod v konstantním tempu až do samotného cíle,“ komentuje Jana.
Jana Czeczinkarová si své vedení udržela až do cíle, od začátku až do konce předvedla profesionální jízdu a zcela zaslouženě si po čase 7 hod., 2 min. a 29 vteřin dojela pro svůj první titul mistryně ČR v maratonu. Celková startovní listina byla přitom velmi nabitá – 200 závodníků, mužů i žen. Jana se svým výkonem dostala na celkovou 42. pozici.

„Byl to tady jeden z nejtěžších maratonů, co jsem kdy jela. Trať jsem si najela předem a vyplatilo se to. Taktika byla jasná – jela jsem si hned od startu své tempo, nestřídala jsem ho, což mi ušetřilo dost sil. Až v závěru jsem trochu zrychlila, abych si udržela dostatečně rezervní odstup od holek,“ vysvětluje Jana, jak se jí podařilo dosáhnout vítězství.

„Byl to ten nejlepší dárek, který jsem mohla v den mých třiadvacátých narozenin dostat,“ raduje se Jana. „Byl to zatím můj nejnáročnější závod, který se mi podařilo vyhrát a mám z titulu mistryně velkou radost!“ dodává Jana na závěr.

„Z vítězství se radujeme i my v AUTO KOUT CENTRUM. Téměř rok Janě pomáháme při cestách na závody a tréninky tím, že jsme jí poskytli Hyundai Tucson N Line, v nepřehlédnutelném grafickém provedení. Usnadnění logistiky je totiž v každém profesionálním sportu nedílnou součástí cesty za úspěchem. Jsme rádi, že můžeme být u toho,“ dodává Světlana Votočková, marketingová manažerka společnosti.

Poznejte i vy modelovou řadu Hyundai Tucson. Nabídka nových skladových vozů zde: https://www.autokout.cz/hyundai/tucson/novy-vuz

 

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.