Autorizovaný dealer RENAULT, DACIA a HYUNDAI

AUTO KOUT CENTRUM - AUTORIZOVANÝ DEALER RENAULT AUTO KOUT CENTRUM - AUTORIZOVANÝ DEALER DACIA AUTO KOUT CENTRUM - AUTORIZOVANÝ DEALER HYUNDAI

Kout přivezl z Doningtonu 2018 dvě druhá místa …

Český motokárový reprezentant a dvojnásobný evropský šampion (v letech 2015 a 2016) Adam Kout vstoupil o minulém víkendu vynikajícím způsobem do seriálu Mistrovství Evropy superkartů.

Zahajovací závod třídílného seriálu se konal na známém anglickém závodním okruhu v Donington Parku. Pro český tovární tým MS Kart Racing a pro Adama Kouta to tak byla první příležitost, jak si vyzkoušet zbrusu nový podvozek MS Kart pro letošní sezonu. Oproti konkurenci, která měla za sebou již dva závody francouzského mistrovství, byla česká výprava v nevýhodě. I přes tento handicap se první dobrý výsledek podařilo vybojovat již v kvalifikaci, a to v podobě třetího místa na startovním roštu do obou nedělních závodů. Týmové nasazení při hledání optimálního nastavení se poté podařilo zúročit v hlavních dvou závodech Mistrovství Evropy. Vždy po startu každého závodu se podařilo Adamu Koutovi  s  přehledem získat druhé místo, které bezpečně držel až do cíle. V druhém závodě se v závěrečných kolech dokonce začal přibližovat vedoucímu Peteru Elkmannovi, ale k ohrožení jeho vedoucí pozice nakonec nedošlo. Český tovární tým MS Kart Racing a jezdec Adam Kout si tak v neděli odvezli ve spokojené náladě z Doningtonu dvě druhá místa a cenné body do seriálu Mistrovství Evropy 2018.
Další závod seriálu Mistrovství Evropy se pojede 17. - 19.8.2018 v holandském Assenu.

Aktuální pořadí Mistrovství Evropy superkartů 2018 po prvním závodě

  1. Elkmann Peter (DE) – Anderson / VM – 50 bodů
  2. Kout Adam (CZ) – MS Kart / DEA – 40 bodů
  3. Jost Andreas (DE) – Anderson / VM – 32 bodů
  4. Maasmann Marcel (NL) – Anderson / VM – 24 bodů
  5. De Brabander Yannick (BEL) – MS Kart / VM – 18 bodů

 Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace