JAK JSOU VOZY ZNAČKY DACIA OBLÍBENÉ U ČESKÝCH ZÁKAZNÍKŮ?

OHLÉDNUTÍ ZA HISTORIÍ:

V České republice se od roku 2004 prodalo více než 129 000 vozů Dacia, z toho v roce 2021 celkem 7 492. Přitom loňský rok byl silně postižen pandemickou krizí a krizí v dodávkách elektronických komponentů. Absolutní jedničkou na českém trhu je model DUSTER (3 630 ks), který je zároveň nejprodávanějším SUV vyrobeným mimo Českou republiku. Druhou pozici drží SANDERO (2 162 ks), které se tak stalo číslem dva i ve svém segmentu (B) a také na trhu prodeje soukromým zákazníkům.

Zajímavostí je i fakt, že více než 30 % prodejů činí modely s pohonem LPG.

Vozy značky DACIA tak patří mezi prvních pět značek osobních vozů v prodeji fyzickým osobám.

ČESKÝ TRH V LEDNU 2022 – DACIA OPĚT V TOP 5

Díky prodeji 762 osobních vozů v lednu letošního roku se značka Dacia opět drží mezi TOP 5 nejprodávanějšími na českém trhu osobních automobilů.

V současné době je v České republice evidováno více než sto tisíc osobních vozů značky Dacia a pohled na české silnice to jen potvrzuje.

POZITIVNÍ VÝHLED NA ROK 2022

V roce 2022 se k úspěšným modelům řady DACIA jistě přidá i novinka JOGGER. Sedmimístný, nově pojatý rodinný vůz, který má oprávněné ambice vyhovět potřebám klientely vyžadující pohodlí, prostorný interiér a modularitu. V České republice bude tento model uveden na trh na jaře letošního roku a již nyní evidujeme vysoký zájem ze strany zákazníků.

 

 

Velmi zajímavou novinkou je také model SPRING, nedávno oceněný porotou AUTOBEST - titulem "Best Buy Car of Europe 2022".*

SPRING byl vyvinut s cílem zpřístupnit elektromobilitu pro každodenní použití a stát se ideálním vozem pro městský provoz.
Zajímavé je, že ca 80 % ze všech evropských zákazníků, kteří si vůz SPRING pořídili, předtím klienty značky Dacia nebyli.

*AUTOBEST – "BEST BUY CAR OF EUROPE 2022”

Porota AUTOBEST složená z novinářů z 32 evropských zemí zvolila model SPRING jako nejlepší a zároveň cenově nejdostupnější vůz v této soutěži. Je to mimořádně významné ocenění, neboť poprvé v 21leté historii AUTOBEST porota zvolila za vítěze vozidlo se 100 % elektrickým pohonem.

Toto ocenění předcházelo ocenění Good Deal, které Dacia získala v soutěži Automobile Awards. Je odměnou za vizi 100% elektrické mobility: dostupné pro všechny.
Kromě ocenění Best Buy Car of Europe 2022 dosáhla Dacia SPRING také vynikajících výsledků v soutěži ECOBEST Challenge 2021, kterou loni v listopadu pořádal AUTOBEST:

  • dojezd 221 km v kombinovaném cyklu (při homologaci WLTP 230 km)
  • zbývající dojezd 31 km s 0 % úrovní energie na přístrojové desce
  • energetická účinnost 8,25 km/kWh, což je nejlepší naměřená hodnota mezi 15 testovanými vozidly
 

 

Vyzkoušet tuto novinku můžete i vy. Objednejte se k nám na nezávaznou testovací jízdu.

 
 Otakar Nejedlý
 

Prodej vozidel
Dacia

Otakar Nejedlý

+420 326 905 040

+420 602 693 951

otakar.nejedly@autokout.cz

Napište mi
 

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.