Autorizovaný dealer RENAULT, DACIA a HYUNDAI

AUTO KOUT CENTRUM - AUTORIZOVANÝ DEALER RENAULT AUTO KOUT CENTRUM - AUTORIZOVANÝ DEALER DACIA AUTO KOUT CENTRUM - AUTORIZOVANÝ DEALER HYUNDAI

Adam Kout zvítězil v anketě Zlatý volant 2016 - motokáry 2016

Včera (15.12. 2016) proběhlo v pražském paláci Žofín slavnostní vyhlašování výsledků novinářské ankety Zlatý volant 2016. Agentura Sport press vyhlašovala tentokrát jubilejní již 40 ročník.

ouběžně s vyhlašováním Zlatého volantu byly vyhlašovány také výsledky ankety Zlatá řiditka a také byly uděleny zvláštní ceny. Jednou z vyhlašovaných kategorií automobilového sportu byla opět  i kategorie motokár. Letošní výsledky v motokárové kategorii byly na prvních dvou místech velice těsné. Rozdíl byl pouhých deset bodů. Je jasné, že kategorie byla vyrovnaná díky dvěma letošním skvělým výsledkům. Adam Kout získal suverénním způsobem letošní titul Mistr Evropy 2016 v kategorii Superkart. Patrik Hájek získal titul Vicemistr Evropy 2016 v kategorii KZ. Z toho vyplývá, že pro většinu hlasujích novinářů bylo těžké rozhodnout, jak který výkon ohodnotit. Nakonec tedy víc hlasů získal Adam Kout (148 bodů) a získal svůj již třetí Zlatý volant. Druhý skončil Patrik Hájek s počtem 138 bodů. Na třetím místě se umístil Jakub Kadlčák s počtem 39 bodů.

Zvláštním hostem letošního jubilejního 40. ročníku byl dvojnásobný Mistr světa Formule 1 pan Mika Häkkinen, který také ceny v některých kategoriích předával. V závěru slavnostního večera i Mika Häkkinen převzal jako druhý pilot F1 ( Michael Schumacher) cenu Zlatý volant za mimořádný přínos pro oblast motorsportu.

Autor: Vratislav Ondráček


Generic placeholder image

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace