Adam Kout vstoupil úspěšně do nové závodní sezóny TCR Eastern Europe

Adam Kout začal novou sezónu TCR Eastern Europe 2024, s vozem Hyundai Elantra N TCR, skvěle. Svojí výkonností si v maďarském závodě na okruhu Balaton Park zajistil průběžné dělené druhé místo v seriálu.

V první jízdě obsadil stříbrnou pozici a ve druhé dojel na čtvrtém místě. Jeho kolega z týmu Hyundai Janík Motorsport, Maťo Homola, obhájce titulu, vyhrál první závod a momentálně vede seriál.

S výsledkem je spokojený i šéf týmu Václav Janík: „Byl to první závod, takže nikdo nevěděl, jaká bude konkurence a kde se náš tým bude v pořadí pohybovat. Zdá se, že příprava přes zimu byla dobrá. Navázali jsme na to, kde jsme loni skončili. Chci poděkovat celému týmu a hlavně mechanikům, že náročný start sezony tak výborně zvládli,“ zhodnotil.

Adam Kout získává po prvním závodě letošní série 34 bodů a dodává: „Z tohoto víkendu si odvážím docela slušnou porci bodů, což je slušný příslib pro další závod na Red Bull Ringu.“

A my jen připomínáme, že Red Bull Ring začíná již v sobotu 18. 5. 2024.

Sledujte nás na našem FB a IG pro další informace nejen ze světa motorsportu. A nezapomeňte si zapsat termíny dalších závodů:

8. – 9. 6. Slovakia Ring

3. – 4. 8. Autodrom Most

7. – 8. 9. Automotodrom Brno

21. - 22. 9. Salzburgring

 
 

 

 

 

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.