Adam Kout veze z Anglie zlato a stříbro

Po sobotním vítězství v kvalifikaci obsadil Adam Kout v nedělním úvodním podniku ME superkartů první a druhé místo.

Současně se dělí o vedení v průběžné klasifikaci šampionátu.
„Začátek dopoledního závodu v Donington Parku se mně moc nepovedl,“ přiznal pilot týmu MS Kart Milana Šimáka. „Do postartovní zatáčky jsem najížděl snad až na šestém místě. Po prvním kole jsem už ale byl druhý.“ V čele kroužil obhájce titulu Emmanuel Vinuales, jenže Kout ho záhy předjel. Jediný, kdo mu alespoň částečně stačil, byl Němec Peter Elkmann. „Všechno fungovalo bezvadně, podvozek byl po celou dobu stabilní. Nastavení jsme trefili přesně“, pochvaloval si český reprezentant.
Právě setup však museli Adamovi mechanici před odvetou upravit kvůli změně tlaku vzduchu. Kout tentokrát využil výhodu pole position stoprocentně, přesto se na rovince před něj vecpal Elkmann. „Jelo mu to opravdu moc,“ neskrýval svůj obdiv. Zhruba dvousekundový rozestup mezi oběma soupeři vydržel až do závěrečné fáze, v níž začal Elkmann ztrácet. „Měl jsem zřejmě v lepším stavu pneumatiky a v cíli se mně přiznal, že měl strach, že vůbec nedojede. Bylo to opravdu na hraně,“ uvedl Kout, kterému nakonec unikl nejvyšší stupínek o pouhých sedm desetin sekundy.

Podrobné informace nejen o závodě v Doningtnu najdete na www.adamkout.cz.

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.